ABOUT

Náš príbeh


Keď sa človek začne realizovať tvorivým spôsobom, sú to často dosť silné pochody. Cítili sme, že sa niečo deje, že začíname pretvárať naše predstavy do reality. Pochopili sme, že Sick Minded môže byť niečo viacej, že to môže byť naše spoločné dielo. Skutočne sme sa nadchli pre vec, začali sme diskutovať o nových návrhoch na fotografie. Niekedy v tomto období sme sa rozhodli pre názov „Sick Minded“, pretože sme cítili, že robíme niečo čo vybočuje a poukazujeme na niektoré stránky nášho života, pred ktorými si väčšina ľudí zatvára oči. Vnímame to trochu ako satiru, pretože naša „choromyseľnosť“ je relatívna.”

Kto sme

Mirka

fotografka

Som dvorná fotografka SMC a fotke sa venujem aj profesionálne. Mojou doménou sú prevažne single portréty, v ktorých preferujem prirodzenosť a snažím sa zachytiť osobnosť človeka, to čo je na ňom zaujímavé a príťažlivé.

SMC je pre mňa tvorivým priestorom, kde môžem popustiť uzdu svojej kreativite a nedržať sa pritom konvencií, nemyslieť na to či sa fotka bude niekomu páčiť a či ju niekto bude považovať za hodnotnú. Fotka v tomto ponímaní je pre mňa silným vyjadrovacím prostriedkom, ktorým často hovorím veci, ktoré by sa slovami dali vysvetliť len veľmi ťažko.

Ivan

bloger a fotograf

Mojou vášňou je fotografia. Na cestách po mestách Európy a Maroka som si vytvoril vzťah k zachytávaniu neopakovateľných a nearanžovaných momentov, ktoré sa už nikdy nezopakujú – k street fotografii. Takéto výnimočné a neopakovateľné momenty rád zaznamenávam aj ako svadobný a event fotograf.
V centre môjho záujmu vo fotografii sú prevažne ľudia a tak si ku mne prirodzene našla cestu aj portrétna fotografia, kde rád zachytávam človeka v širšom kontexte prostredia, ktoré ho obklopuje. Rád vyhľadávam netradičnosť, pričom najradšej pracujem s prirodzeným svetlom a v exteriéroch, avšak nebránim sa ani štúdiovej fotografii. Mám rád, keď sa vo fotografii viac skrýva, ako odhaľuje.

P.L.O.K.Y.

videoproducent

Rád sa kreatívne realizujem a tvorba je pre mňa korením života. Venujem sa prevažne videotvorbe. Natáčanie videí ma naučilo, že je to veľa o príprave, komunikácii s ľuďmi a vynaliezavosti priamo na mieste. Či už som pracoval ako dokumentarista alebo pri práci na hudobných klipoch a tvorbe reklám, tak ma vždy tieto veci fascinujú a nesmierne bavia. Samozrejme, točenie videí ma blízko k fotografii a tak som si postupom času aj v nej našiel zaľúbenie.

ČLÁNKY o SMC

Our performance

History


25/06/2016 – Zrodenie, vernisáž projektu M.E.S.S.E. FARHOF Art Club, Banská Bystrica, SK

16/09/2016 – vernisáž v Záhrade – Centrum nezávislej kultúry, Banská Bystrica, SK

12/11/2016 – vernisáž a videoperformance, hosť DJ JAGO, galéria 300 štvorcov, Banská Bystrica, SK

11/03/2017 – vernisáž projektu Loneliness, klub Bombura, Brezno, SK

25/03/2017 – vernisáž SMC a koncerty kapiel Ľahká Múza a a Eight Chances, FARHOF Art Club, BB, SK

17/06/2017 – video performance v opustenom sanatóriu na Borovej hore, hosť Babalon777, Zvolen, SK

19/08/2017 – vernisáž SMC, špeciálny hosť výtvarník Sancho, DJ Good Mood, Mestská plaváreň, Zvolen, SK

12/09/2017 – video performance s hudobníkom Rusted Sounds, fotogaléria TRAFAČKA, Nitra, SK

14/4/2018 – vernisáž a live performance, hosť Marek Suja, KLUB, Košice, SK

6/4/2019 – vernisáž DEMONS, koncert kapely Reconcern, Bombura NKP, Brezno

14/9/2019 – vernisáž DEMONS, koncert kapely Reconcern, Spojár Cafe&Club, Banská Štiavnica, SK

MY

Komunita


Komunita sú ľudia, ktorý nám za roky našej existencie pomohli, poradili nám a podporovali nás v našej tvorivosti.