Ako vzniklo Sick Minded Cult?

Ako vzniklo Sick Minded Cult?


Je príjemný letný večer roku 2016. Sedíme na terase a pijeme pivo. Oduševnené diskutujeme a vo vzduchu elektrizujú naše očakávania, zmes obáv, ale hlavne naše nadšenie. Webová stránka www.sickmindedcult.eu dnes oficiálne uzrela svetlo sveta. Ľuďom bol predstavený náš prvý dizajn –  fotografia “Wings of democracy”, ktorú sme nafotili niekoľko mesiacov pred tým, a bola formou kvalitnej sieťotlače potlačená na naše prvé tričko, čím vzniká značka oblečenia Sick Minded Cult.

Prečo tu ale teraz vyťahujem históriu nášho umeleckého spolku a streetwear brandu? Prednedávnom sme dali drop babskej crop mikiny a unisex oversized mikiny. Sú to naše prvé veci z certifikovanej bio-bavlny, vyrobené od A po Z na Slovensku v spolupráci s Peťou Hrončekovou, vystupujúcou pod značkou Pepka. Vlastný dizajn, vlastný štýl, vlastná tvár. Sme na to patričné hrdí, pretože vieme čo je za tým a akú cestu sme prešli. Túto cestu chceme tebe aj nám samotným pripomenúť preto, lebo to nie je plytká pýcha, ale skôr uvedomenie si, že sme nakoniec len „nenormálni“ ľudia v tomto „normálnom“ svete, ktorí hľadajú  spôsob realizácie a vyjadrenia seba samých, a že človek nakoniec nepotrebuje „lajky“, ale pokiaľ mu to čo robí, dáva zmysel a našiel pre to spoločne šialených ľudí, stávajú sa práve oni samými pre seba najväčšou motiváciou.


© Sick Minded Cult


© Sick Minded Cult


Sme tím ľudí, ktorých fungovanie vyjadruje aj naše logo. Každý vieme niečo priniesť, niečo ponúknuť. Každá jedna z bubliniek reprezentuje našu vlastnú kreativitu, myšlienky, nápady. V logu sú tieto bubliny štyri, pričom každá vyjadruje jedného z nás a štvrtú máme nachystanú a otvorenú pre človeka, ktorý k Sick Minded pristúpy a začne s nami spolupracovať, prípadne niečo spoločne tvoriť. Za históriu nášho fungovania bolo týchto ľudí už niekoľko a teraz je to práve Peťa. V spolupráci s nami vytvorila so zameraním na detail pre Sick Minded crop mikinuunisex mikinu, ktoré majú svoj nezameniteľný rukopis a kvalitu. Náš aktuálny drop nie sú veci, ktoré sa tvoria rýchlo a ľahko. Skôr, tak ako naša tvorba sú výsledkom cesty, ktorú sme už prešli a tvorivej cesty značky Handmade Pepka. Táto cesta nie sú preteky a nehráme na to, koľko toho stihneme vytvoriť a aké nové kúsky oblečenia pribudnú za rok na náš e-shop. Táto cesta nás formuje rovnako, ako si ju postupne vyšľapávame sami, pričom si určujeme svoj vlastný smer. Nemáme stanovený jednoznačný cieľ, ale užívame si to, pretože po tejto ceste kráčame s ďalšími tvorivými tvormi.


Ivan