Ako vzniklo Sick Minded Cult?

Ako vzniklo Sick Minded Cult?


Je príjemný letný večer roku 2016. Sedíme na terase a pijeme pivo. Oduševnené diskutujeme a vo vzduchu elektrizujú naše očakávania, zmes obáv, ale hlavne naše nadšenie. Webová stránka www.sickmindedcult.eu dnes oficiálne uzrela svetlo sveta. Ľuďom bol predstavený náš prvý dizajn –  fotografia “Wings of democracy”, ktorú sme nafotili niekoľko mesiacov pred tým, a bola formou kvalitnej sieťotlače potlačená na naše prvé tričko, čím vzniká značka oblečenia Sick Minded Cult.

Prečo tu ale teraz vyťahujem históriu nášho umeleckého spolku a streetwear brandu? Prednedávnom sme dali drop babskej crop mikiny a unisex oversized mikiny. Sú to naše prvé veci z certifikovanej bio-bavlny, vyrobené od A po Z na Slovensku v spolupráci s Peťou Hrončekovou, vystupujúcou pod značkou Pepka. Vlastný dizajn, vlastný štýl, vlastná tvár. Sme na to patričné hrdí, pretože vieme čo je za tým a akú cestu sme prešli. Túto cestu chceme tebe aj nám samotným pripomenúť preto, lebo to nie je plytká pýcha, ale skôr uvedomenie si, že sme nakoniec len „nenormálni“ ľudia v tomto „normálnom“ svete, ktorí hľadajú  spôsob realizácie a vyjadrenia seba samých, a že človek nakoniec nepotrebuje „lajky“, ale pokiaľ mu to čo robí, dáva zmysel a našiel pre to spoločne šialených ľudí, stávajú sa práve oni samými pre seba najväčšou motiváciou.


© Sick Minded Cult


Prvé čo sme počuli, keď sme ľuďom okolo seba oznámili, že ideme založiť značku oblečenia, a naše fotky potlačíme na tričká bolo: „To sa nedá“. V čase keď sme niekoľko hodín presedeli za on-line aplikáciou, kde sme sa snažili presunúť našu fotku na model mikiny, pričom nám to asi 20krát zamrzlo alebo spadlo a keď náš prvý dizajn nakoniec dorazil fyzicky domov a my sme ho videli, tak to chvíľu fakt vyzeralo, že sa to nedá. Tak isto, keď sme kráčali v daždi a víchrici niekoľko kilometrov s mikinou do firmy, aby nám tam spravili potlač nášho dizajnu pričom výsledok bol horší ako tá víchrica a dážď dokopy, tiež to vyzeralo, že sa to nedá.

Avšak nenechali sme sa odradiť. Našli sme nakoniec svojho prvého spoľahlivého dodávateľa, firmu zameriavajúcu sa na merch a profesionálnu sieťotlač vecí pre značky a hudobné kapely, Merchyou. Po určitom období sme prešli z fotografii, ako hlavnej témy našeho brandu, na autorské grafické dizajny. Prišla “Pokora”, presnejšie povedané “Pokoru Kurva”. Autorský dizajn,  ktorý sa stal našim neoficiálnym mottom, náš apel, ktorým môžeš vyjadriť svoj názor, či už na tričku alebo šiltovke.


© Sick Minded Cult


Sme tím ľudí, ktorých fungovanie vyjadruje aj naše logo. Každý vieme niečo priniesť, niečo ponúknuť. Každá jedna z bubliniek reprezentuje našu vlastnú kreativitu, myšlienky, nápady. V logu sú tieto bubliny štyri, pričom každá vyjadruje jedného z nás a štvrtú máme nachystanú a otvorenú pre človeka, ktorý k Sick Minded pristúpy a začne s nami spolupracovať, prípadne niečo spoločne tvoriť. Za históriu nášho fungovania bolo týchto ľudí už niekoľko a teraz je to práve Peťa. V spolupráci s nami vytvorila so zameraním na detail pre Sick Minded crop mikinuunisex mikinu, ktoré majú svoj nezameniteľný rukopis a kvalitu. Náš aktuálny drop nie sú veci, ktoré sa tvoria rýchlo a ľahko. Skôr, tak ako naša tvorba sú výsledkom cesty, ktorú sme už prešli a tvorivej cesty značky Handmade Pepka. Táto cesta nie sú preteky a nehráme na to, koľko toho stihneme vytvoriť a aké nové kúsky oblečenia pribudnú za rok na náš e-shop. Táto cesta nás formuje rovnako, ako si ju postupne vyšľapávame sami, pričom si určujeme svoj vlastný smer. Nemáme stanovený jednoznačný cieľ, ale užívame si to, pretože po tejto ceste kráčame s ďalšími tvorivými tvormi.


Ivan