Razdvatrip.sk

Dvaja dobrodruhovia sa rozhodli založiť nekonvenčnú cestovnú agentúru s cieľom sprostredkovať ľuďom zážitkové cesty do exotických destinácii. Základom je pre nich naozaj spoznať, vidieť a „ochutnať“ iný svet. Ako vznikla idea celého projektu a čo to všetko obnáša? Aj o tom je nasledujúci rozhovor.

Ako vznikla myšlienka razdvatrip.sk?

Tak, ako väčšina nápadov, na pive! Bavili sme sa o tom, že v dnešnej dobe je veľa možností cestovania a treba ich využiť. Známi sa nás pýtali na naše cesty a na to ako ich plánujeme. Neskôr sme prišli s myšlienkou, že by sme mohli skúsiť zorganizovať výlety do krajín, ktoré poznáme, kde sme boli niekoľkokrát, máme tam kontakty a ktoré majú potenciál na to, aby zaujali aj širšiu verejnosť. Ďalej poukázať na fakt, že sa dá cestovať „lowcostovo“ a napriek tomu toho veľa zažiť. To je v podstate aj jeden z pilierov Razdvatrip-u.

Nie ste cestovná agentúra, ktorá by ponúkala klasické „masové“ zájazdy s ubytovaním v rezortoch. V čom sa hlavne líšite?

V prvom rade ňou ani nikdy nechceme byť. Rezortom, tuctovým turistickým miestam a atrakciám sa snažíme vyhýbať okľukou. Náš formát a idea celého Razdvatrip-u je ponúknuť program nabitý dobrodružstvom a zážitkami počas celého výletu. Domov sa možno vrátiš unavený a zničený, ale s poriadnou dávkou spomienok a o to hlavne v živote ide! Snažíme sa navštíviť v danej krajine menej známe miesta, no o to autentickejšie a zaujímavejšie. Stretávame sa, trávime čas a bavíme sa s miestnymi. A celkovo sa snažíme prepojiť počas toho jedného týždňa prírodu, kultúru, šport a zábavu v čo najväčšej možnej miere.


Domov sa možno vrátiš unavený a zničený, ale s poriadnou dávkou spomienok a o to hlavne v živote ide!


 

© Razdvatrip.sk

Dobrodružné cestovanie Vás evidentne baví. Čo na ňom milujete najviac?

Samozrejme, život sám o sebe by mal byť jedno veľké dobrodružstvo. Ten pocit, keď odchádzaš niekam do neznáma a sám nevieš, čo ťa tam čaká. Situácie, pri ktorých musíš podniknúť nejaký risk, aby si zistil, ako ďaleko si schopný zájsť a práve vďaka tomu získavaš nové a zaujímavé skúsenosti, zbieraš nevšedné, originálne zážitky, atď…

Máte za sebou prvý trip ako delegáti so skupinou ľudí do Maroka. Ako ho hodnotíte?

Maroko je veľmi zaujímavá krajina, nie je od nás až tak vzdialená no pritom je to pre nás „iný svet“.  Dá sa povedať, že na malom kúsku toho ponúka neuveriteľne veľa – od majestátneho Atlasu cez rozsiahlu Saharu až po Atlantický oceán. S typickou architektúrou a islamskou kultúrou zmiešanou s berberskými tradíciami a výbornou kuchyňou. S RazDvaTrip-om cestujeme v malých skupinách max. 8 ľudí. A tak sa snažíme o individuálnejší prístup ku každému jednému členovi výletu. Ľudia sú rôzni a teda je to trochu lotéria aké povahy sa stretnú na letisku pred cestou, no práve aj o tom je cestovanie v skupine – spoznať nových ľudí, ťahať to tímovo, pomáhať si. Veríme, že s dobrou náladou a nie striktne „nalinkovaným“ programom vznikne skvelá atmosféra v skupine a dobrodružstvo je o to záživnejšie a intenzívnejšie. Určite je vždy čo vylepšovať, veď každý jeden účastník nás posúva ďalej.

© Ivan Derka Photography

Maroko je úchvatná a zaujímavá krajina. Čo je pre Vás to TOP, čo musí krajina mať preto, aby ste sa do nej rozhodli opätovne vydať aj s ďalšími ľuďmi a prečo?

Momentálne sme nastavení tak, že daná krajina by nemala byť až príliš vzdialená od Slovenska, naše tripy sú 7-dňové a tak nechceme „zabiť“ veľa času práve cestou do finálnej destinácie, dokonca preferujeme priame lety bez prestupov. Krajina ďalej musí spĺňať naše nároky ako napríklad byť diametrálne odlišná prírodne aj kultúrne od tej našej, aby sme prišli rovno do nového prostredia a dobrodružstvo začalo už pri výstupe z lietadla ;). Určite by mala mať nejaké tie „lákadlá“, či už prírodné monumenty, miesta so zaujímavou históriou, tradíciami, pulzujúcim životom a v neposlednom rade možnosti aktívneho športového vyžitia (hiking, surf, lyže, raft, lezenie). Veľkým a príjemným bonusom je  keď má daná krajina aj výbornú gastronómiu :).

Vaše záverečné slovo (myšlienka, citát, posolstvo svetu, čokoľvek,….)


Cestujte, nebojte sa toho, rozšírte si obzory! Nájdite miesta, ktoré vám vyrazia dych a nazbierajte nespočetné množstvo zážitkov do života!

Svoju cestu s Razdvatrip.sk môžeš odštartovať na

https://www.razdvatrip.sk/

Novinky a fotky z ciest môžeš sledovať aj na facebook a instagram profile

https://www.facebook.com/razdvatrip/

https://www.instagram.com/razdvatrip.sk/?hl=sk

@Ivan Derka Photography