Sick Minded v galérii 300 štvorcov

O galérii 300 štvorcov si sa mohol dočítať v našom interview s týmito super ľuďmi, ktoré sme realizovali v Záhrade jedného pekného popoludnia. Nie náhodou nás priestor samotný aj ľudia, ktorý ho obývajú oslovili. Vždy nás vedia nadchnúť projekty podobného razenia – ľudia, ktorý pracujú na svojom, veria svojim snom a sú otvorený spolupráci.


Pôvodným zámerom bolo prezentovať projekciu nášho krátkometrážneho filmu M.E.S.S.E. vonku, v priestoroch dvora galérie 300 štvorcov. Avšak už máme november. Nechceli sme uhnať nikomu PNku, ani preplácať prípadne náklady na antibiotiká. Preto nakoniec celá vernisáž prebiehala vo vnútri, kde bolo o niečo teplejšie. Videoprojekciu je možné vzhliadnuť vždy iba na našej vernisáži. Je to atmosferická „čerešňa na torte“ samotného programu. Spájame v nej fotografiu, poéziu a hudbu. Odlišuje naše vernisáže od akcii podobného typu.

V deň akcie sme dorazili na miesto s kompletným ansámblom. Prišiel s nami aj Sveťo Janota – dobrý  fotograf a človek, dokumentujúci celú akciu a náš už skalný člen a kameraman, Maťko Polc – na jeho video z akcie sa môžete tešiť. Ateliér sme našli v „plnej paráde“. Veľké plátno 2x3m na stene a cca 20 abstraktných „štvorcov“, vytvárajúcich mozaiku rozložených po zemi. Za asi 4 hodiny sa nám podarilo excelentne odložiť pôvodnú inštaláciu, rozmiestniť fotky, zabezpečiť zvuk aj projekciu a zjesť 3 obrovské pizze. Všetko bolo pripravené na príchod ľudí…


© Sveťo Janota


V komornej atmosfére 300 štvorcov sme nakoniec zdielali priestor s našimi priateľmi a skalnými fanúšikmi a okrem nich sa dostavili aj ďalší ľudia, ktorý doteraz Sick Minded nemali česť spoznať. Boli sme veľmi potešený účasťou, atmosférou aj celkovým priebehom akcie. V tom je pre nás práve to čaro. Sick Minded je o spájaní. Ľudia sa stretnú, spoznajú nový zaujímavý priestor. Porozprávajú sa, zabavia, vznikajú nové spolupráce. Keď toto človek zažíva na svojej akcii, môže byť iba spokojný. Všetko je presne tak, ako má byť.

Keďže je našim zámerom, aby sme okrem našej tvorby prezentovali ľuďom nie len priestor ale aj ďalších interpretov, rozhodli sme sa pre tento krát osloviť DJ Jaga aka „Púšťača Jana“. Jago je veľmi talentovaný človek – bubeník kapely Jakubysko, a člen undergroundového a nekonvenčného DnB projektu Storno. Sme radi, že sme mali možnosť prezentovať sa práve u Zuzky a Michala v ich ateliéri a galérii v jednom. Je to skvelé miesto s veľkým potenciálom. Okrem iného zabezpečili pre ľudí aj fajné občerstvenie. Červené vínko a čaj v tomto zimnom čase – mimochodom si ľudia víno veľmi pochvaľovali.


© Sveťo Janota


Takže podtrhnuté a podčiarknuté. Naše fotky na stenách, unikátna videoprojekcia.  Merch – nekonvenčná móda s autorskými fotografiami a myšlienkou, t.j. Sick Minded Cult. K tomu prirátaj super support, výnimočné miesto, skvelých ľudí všade na okolo. A vzíde ti z toho jediné. Na vernisáže Sick Minded sa oplatí prísť. Takže… vidíme sa nabudúce?

Ďakujeme všetkým menovaným za support.

Sveťo Janota Photography https://www.flickr.com/photos/dedo1/

Martin Polc video Zrodenie https://www.youtube.com/watch?v=hDCfJb6AtiU

Jago – v kapele  Jakubysko http://bandzone.cz/jakubysko

a projekt Storno https://soundcloud.com/storno_drumnbass

Galéria 300 štvorcov  https://www.facebook.com/tristostvorcov/?fref=ts

Za tím SMC Ivo