Mária Magdaléna - nový projekt SMC

Mária Magdaléna – nový projekt SMC

NOVÝ TÍM SMC

Po roku prichádzame s novým projektom, ktorý je tentokrát odlišný od toho, na čo ste od nás zvyknutí. Bol to rok nových stretnutí, spoluprác, ale aj odchodov a nových začiatkov. A to všetko sa odzrkadlilo aj v našej tvorbe. Náš tím v tomto roku obohatila Peťa Hrončeková, ktorá tvorí pod značkou Handmadepepka (blog o jej tvorbe nájdeš TU). Pepka nám navrhla kostýmy do projektu Mária Magdaléna a aj vďaka jej vkladu je tento projekt výnimočný, esteticky príťažlivý a technicky zatiaľ najprepracovanejší s akým sme doteraz prišli. Ďalšou členkou produkčného tímu sa stala talentovaná Nikola Rybárová tvoriaca pod pseudonymom Shadowsofvoid. Nika vytvára kožené kreácie s kovovými prvkami, ktoré vyniknú na každej žene. Z jej dielne pochádzajú všetky kožené rekvizity použité pri fotení.

Mária Magdaléna je výnimočná nielen kostýmami a ich doplnkami, ale aj ďalšou spoluprácou. So zvolenskou kapelou Demonic Eyed sme pre vás pripravili vizuálny zážitok v podobe nového klipu ku staronovej skladbe Inkvizícia.  

Niekoľko týždňov príprav, štyri natáčacie dni a nespočetné množstvo hodín strávených úpravov a finalizáciou natočených a nafotených záberov. To všetko stojí za novým projektom Sick Minded Cult, Mária Magdaléna.

Handmadepepka

Foto: Mirka Sliacka

NOVÝ PROJEKT

Mária Magdaléna rozpráva príbeh ženy, ktorej výnimočná sila či nadanie, nemusí byť prijaté vždy s nadšením. Môže byť terčom posmechu až tyranie a preto sa ju naučila skrývať. Ukazuje len akceptovateľnú časť svojho JA. Konvenciami prijateľnú tvár, ktorá nijako nenarúša obraz ženy svojej doby. Ako dlho tak dokáže žiť?

Skutočná láska je sloboda. Akonáhle si z nej vytvoríme modlu, idol, na ktorom môžeme byť závislý, stáva sa našim väzením. Fotografie sú plné symboliky, sú zrkadlom ukazujúcim akúsi ilúziu, opar skrývajúci niečo, čo vidieť nechceme a len tušíme, že tam je.

Mária Magdaléna je metaforická nevesta hľadajúca lásku, no strácajúca pritom slobodu, ktorá sa nakoniec stane obeťou vlastnej chtivosti a túžby.

Foto: Mirka Sliacka

PREMIÉRA

Celý projekt vám na 12 veľkoformátových fotografiách odpremiérujeme 23. septembra v Dome Kultúry ŽSR vo Zvolene. Tešiť sa môžete aj na videoklip ku skladbe Demonic Eyed, Inkvizícia, ktorý vám neskôr v ten večer aj nadelia dávku metalu. Okrem nich vystúpia aj kapely: Brain Dealers, Raznutra a Ruineum.

Nebudú samozrejme chýbať ani stánky s merchom a niečo na osvieženie. Čaká nás večer plný metalu a umenia. Verím, že si toto spojenie nenecháte ujsť a vidíme sa na akcii.

Vernisáž k projektu Mária Magdaléna je súčasťou zvolenského Fotofestu 2023. Viac informácii o festivale nájdete TU.
Lístky na akciu v predpredaji kupujte TU.

Demonic Eyed

Fotofest 2023