Premiéra projektu Demons v Bombure


Každá jedna vernisáž Sick Minded Cult je jedinečnou a neopakovateľnou akciou. Obmieňajú sa miesta, návštevníci, umelci, ktorí s nami na danej akcii spolupracujú, a v neposlednom rade aj tvorba, ktorú prezentujeme.

Večer, počas ktorého ideme prvýkrát prezentovať nový projekt má pre nás ešte ďalší špecifický význam.  Nový projekt vždy znamená ďalšiu etapu v existencii Sick Minded a jeho prezentácia je vyvrcholením tvorivého úsilia a práce za určité obdobie.

Bol to práve náš predchádzajúci projekt Loneliness, ktorý uzrel svetlo sveta v legendárnom, na Slovensku najdlhšie existujúcom klube Bombura v Brezne a bola to práve Bombura, kde sme teraz premiérovo odprezentovali aj náš najnovší projekt, nesúci názov Demons.


© Ivan Derka Photography


O samotnom projekte Demons sa tu veľmi rozpisovať nejdem. Môžete sa tešiť na samostatný blog k tejto téme. V krátkosti avšak môžem uviesť, že nosnou témou projektu je boj človeka so sebou samým, respektíve s odvrátenou stránkou nášho ja, ktorú každý máme. Sme rozpoltení, avšak ak naše druhé ja prijmeme a porozumieme mu, stávame sa silnejšími. Sami sme si najväčšou prekážkou, a zároveň sme to jedine my sami, v kom sa skrýva potenciál všetky prekážky prekonať.  Okrem samotných fotografii je súčasťou projektu aj nová videoprojekcia. V audiovizuálnom diele spájame viacero umeleckých foriem a výsledkom je krátkometrážny film s pôsobivou atmosférou.

Naši skalní fanúšikovia, ktorí nechýbali ani v Bombure, už vedia, na čo sa môžu vždy tešiť. Tentokrát to bol okrem našej novej tvorby aj koncert inštrumentálnej kapely Reconcern, ktorá minulý rok debutovala oceňovaným albumom Time-Lapse Fusion. Radi spolupracujeme s ďalšími umelcami a túto spoluprácu posúvame opäť ďalej, čoho bol kvalitný a energiou nabitý koncert Reconcern jednoznačným dôkazom. S talentovanými hudobníkmi pôvodom zo Zvolena chystáme aj ďalšie akcie, takže na svoje si určite ešte prídu fanúšikovia vizuálneho umenia aj nároční poslucháči.


© Sveťo Janota & Ivan Derka Photography


Na vernisáži v našej réžii nemôže samozrejme chýbať ani brand Sick Minded Cult. Za ten čas sa nám to celkom pekne rozrástlo. Kvalitné a štýlové tričká a mikiny s potlačou, dámske šaty a nadkolienky, vaky a tašky, šiltovky a čiapky. Všetko vystavené to vyzeralo skvelo a čoskoro budeme asi na samotnú prezentáciu značky potrebovať ďalšiu miestnosť.

Chceli by sme sa týmto poďakovať klubu Bombura NKP, kapele Reconcern, Divartu za skvelú tlač fotografii, štúdiu Trayart za možnosť nahrávať temné audio k novej projekcii a v neposlednom rade samozrejme Vám všetkým, našim ľudom, ktorí ste nás prišli podporiť a supportujete nás stále. Bez Vás by to nešlo. Veríme, že ste si tento večer užili tak, ako aj my. Vidíme sa na ďalšej akcii Sick Minded.

O spolupracujúcich sa viac dozvieš na ich stránkach:

Bombura NKP    http://www.bombura.sk/

Reconcern           https://www.facebook.com/reconcern/

Divart                   https://www.divart.sk/

Trayart                 https://www.facebook.com/trayart.sk/

Ivo