BEBa PHOTOGRAPHY

Navštívili sme Bebu. Známu a šikovnú fotografku pôvodom zo Zvolena. Strávili sme spolu príjemné popoludnie priamo v jej ateliéri, kde sa človek cíti ako doma. Beba sa tentokrát postavila na opačnú stranu objektívu – ako modelka pre nové tričko Sick Minded. Výsledné fotky dopadli na jednotku. Sadli sme si spoločne k šálke kávy a mali veľmi zaujímavú debatu.

Ako si sa dostala k fotografovaniu?

Celé to vlastne začalo v detstve, najprv umeleckou školou, neskôr mi “prišiel do cesty “ tanec, spev, rôzne hudobné nástroje a foťák v ruke mi ostal v podstate doteraz. Hovorí sa, že nič nie je náhoda, ale to fotenie naozaj prišlo úplne spontánne ako všetky skvelé veci do môjho života. Fotiť som začala deti a teraz keď sa spätne pozriem tak som si naozaj prešla širokou škálou  vecí, udalostí a príležitostí, ktoré som mohla fotiť.  Teraz si to už svojím spôsobom regulujem a fotím hlavne už len to, čo ma naozaj baví.

Kde nachádzaš inšpiráciu?

Inšpiráciu dokážem čerpať úplne zo všadiaľ. Či už sú to ľudia, knihy, hudba… Už len keď cestujem v aute a počúvam hudbu a pozorujem, tak veľakrát si píšem veci čo ma napadnú.  No úplne najviac inšpirácie získavam zo zahraničia.


Na cestovaní milujem všetky tie pocity, ktoré mnou prechádzajú. Život je buď odvážne dobrodružstvo alebo nič, a mne sa s každým cestovaním spája obrovské dobrodružstvo. 


© Beba Čepčeková

Rada cestuješ. Kde sa chystáš najbližšie? Čo miluješ na cestovaní najviac?

Najbližšie ma čaká Bali, mesiac po tom  plánujeme Nórsko a čo bude ďalej sa necháme prekvapiť :).

Na cestovaní milujem všetky tie pocity, ktoré mnou prechádzajú. Človek jednoducho niekedy tie veci nemá až tak pod kontrolou, pretože je mimo svojej komfortnej zóny.  Život je buď odvážne dobrodružstvo, alebo nič a  mne sa s každým cestovaním spája obrovské dobrodružstvo.

Aké máš v živote sny, ktoré by si chcela ešte realizovať?

Mám veľa snov a postupne sa každým dňom k nim pomaličky približujem. Chcem sa neustále zlepšovať v tom, čo ma baví.  Samozrejme vo fotení, ale aj v iných oblastiach :).  Chcem ešte veľa veľa cestovať, spoznávať, rásť a niečo za sebou zanechať.


„Existuje jediný kúsok vo vesmíre, ktorý môžeš s istotou zlepšiť – a to si ty sám…“    Huxley. 


© Beba Čepčeková

Na stránke máš uvedenú peknú myšlienku: „myslím, že talent je v osobitosti pohľadu a v schopnosti vymykať sa bežnému prístupu a vložiť do fotografie svoju osobnosť!“ Čo je podľa teba pri tvorivom procese najdôležitejšie?

Byť sám sebou – a potom už tvorba hovorí za všetko.  A hlavne človek musí byť šťastný a spokojný zo svojím životom.

Akú vlastnosť (a prečo) musí podľa teba mať človek, ktorý „ide na vlastnú päsť“, resp. nechodí do tradičnej konvenčnej práce, ale zarába si sám na seba?

Priebojnosť. A prečo? Príde mi, že ľudia dnes počúvajú viac ostatných ľudí okolo seba  a ich názory a nie svoj vlastný hlas . Vôbec nie je sebecké robiť to, čo je pre teba to najlepšie! Ďalej určite ambicióznosť. Písať si výzvy a ciele, byť neustále motivovaný, veriť si a nedať sa len tak odradiť prvou prekážkou.

Máš Záverečné slovo (citát, myšlienka, odkaz svetu,….)

„Existuje jediný kúsok vo vesmíre, ktorý môžeš s istotou zlepšiť – a to si ty sám…“    Huxley.

Ďakujeeem! Za skvelý strávený deň 🙂 s Vami.