Sick Minded vo Farhofe 2.0

Existujú kluby a priestory, ktoré sú viacej, ako len súčtom štyroch stien s barom. Majú svoju dušu, rozvíjajú sa, rastú. Určite takéto miesta poznáte. Navštívite ich, a zrazu zistíte, že ste neprišli len si dať pivo s priateľmi a posedieť. Môžete sa razom ocitnúť na koncerte, premietaní alebo na výstave. A za každým „živým“ priestorom sa nachádza človek. Ktorý tam prenáša aj prináša časť seba samého. Je to aj príbeh Tomáša a jeho Farhof Art Clubu.

Farhof bol miestom našej prvej vernisáže. Za ten necelý rok sa od vtedy toho dosť udialo. Sick Minded získalo nový rozmer. Farhof rozšíril svoje priestory, a zmenil sa zo dňa na deň pred našimi očami. A medzi našou kreatívnou trojicou a Tomášom sa vybudovalo priateľstvo. Spája nás toho mnoho. Láska k umeniu, kritické myslenie a vôľa pozerať sa na veci vôkol vlastnými očami. Preto keď prišlo pozvanie ukázať sa opäť vo Farhofe, tentokrát s novým projektom, neváhali sme.

Kapacita priestoru bola plne využitá, prišlo mnoho ľudí, ktorí sa zoznámili s našou tvorbou. Na hostí čakal pestrý a bohatý program. V úvode to excelentne rozbehla dvojica Eight Chances. Kapela hrá energický rock v kombinácii s elektronikou. Naozaj sa nešetrili a dali toho všetko. Následne prebiehala videoprojekcia nášho nového projektu Loneliness. Ľudom sme priniesli silný zážitok. Nové fotografie, s myšlienkou vyjadrenia ľudskej osamelosti, boli prezentované spolu s autorskými, nahovorenými básňami a s hudbou v jedinečnom audiovizuálnom diele. Live Act bol zavŕšený zo strany hudobného zoskupenia Ľahká múza. Legendy undergroundovej a experimentálnej scény na Slovensku priniesli do Farhofu svoj vlastný kúsok temnoty z iného sveta. Koncertný priestor zaliala prazvláštna, až šamanská energia.

Po projekcii a koncertoch sa ľudia veľmi nezberali domov a chalani za barom mali celú noc čo robiť.  Okrem fotografii na stenách sme vystavili aj našu značku Sick Minded Cult, ktorá vznikla z myšlienky dávať autorskú fotografiu a grafický autorský dizajn na veci. Ľudia tak mali možnosť si veci pozrieť, vyskúšať aj kúpiť. Ak ste náhodou túto skvelú akciu premeškali, stále sú fotografie a veci k dispozícii v priestoroch Farhof Art Club, takže sa zastavte dať si dobré pivo a vzhliadnuť kúsok umenia, prípadne z tadiaľ odísť s pekným a kvalitným streetwear tričkom na sebe, a s novou šiltovkou Sick Minded na hlave. Ak ste náhodou boli mimo Slovenska (čo Vás ospravedlňuje), stále máte možnosť získať niečo od nás https://www.sickmindedcult.eu/aashop/ .Pekne si Vás to počká doma. Keď do objednávky uvediete pre prijímateľa správu I am Sick Minded, poštovné máte zdarma.

Ďalší skvelý večer máme za sebou. Vďaka tomu, čo robíme, spoznávame neustále nových, zaujímavých ľudí a miesta. Pred akciou aj počas afterky sme si dobre pokecali aj zo samotnými členmi kapiel. A boli sme radi, že sme sa zase stretli s Tomášom. Čím ďalej tým viac zisťujeme, že schopnosť nazerať na svet inak, ako cez okuliare konzumu a schopnosť kriticky myslieť nás mnohých spája.Takto vzniká komunita. Môže byť náročné v dnešnej dobe vybočovať z radu. Protiprúd je silný. Zo všetkých strán je nám predkladané ako máme žiť, čo si kupovať, čo jesť a čomu veriť.

Kritické myslenie je pre nás práve tým nástrojom, ktorý nám umožňuje sa pozrieť na veci inak. Look Closer, See Behind. Je to slogan Sick Minded a aj mantra našich životov. Ak sa totižto pozriete bližšie, začnete skutočne vidieť. Večer ako tento nám pomáha pochopiť, že nie sme v tomto nazeraní na svet sami. A zrazu rozumieme, čo nás všetkých spája. Je viac ľudí, ktorí sa rozhodli nie len mať, ale hlavne žiť.

Tvorbu Eight Chances nájdete tu http://bandzone.cz/eightchances

Hudbu Ľahkej múzy si môžete vypočuť tu http://bandzone.cz/lahkamuza

Ivo