Interview s Miškou Auxt

Miška bola pre nás modelkou pri fotení nadkolienok SMC. Hneď na prvý pohľad je osobou nekonvenčného typu, ktorá sa vo svojom živote nezväzuje pravidlami. Je človekom, pre ktorého je sloboda a možnosť robiť si veci po svojom viac, ako obavy z toho, „čo si kto o mne pomyslí“. Okrem toho, že má rada fotenie a tetovania, je aj prevádzkovateľkou salónu Libertas.

Ahoj Miška. Si majiteľkou kaderníctva – Salón Libertas. Čo bolo tvojou motiváciou pre rozbehnutie vlastného podnikania?

Moje rozhodnutie začať sama podnikať vyvrcholilo v pocite, že nedávam zo seba úplne všetko, čo by som vedela a chcela zo seba druhým odovzdať. Milujem, keď môžem klientkám/klientom splniť ich predstavu. Vlasy sú pre mňa vyjadrením samého seba a dobrého pocitu vo svojom tele.  Ako malá som mala sen, mať svoj vlastný malý salónik. Po škole som sa pokúšala zapadnúť, zamestnať sa v salóne, no bola som stále nespokojná, lebo som vedela, že viem dať zo seba viac. Svoje pocity som vyliala svojim rodičom, od ktorých som čakala reakciu typu ,,však to nie je sranda podnikať“ alebo ,,a čo keď ti to nepôjde“. Mám tých najlepších rodičov a zo všetkým mi pomohli. Dnes podnikám už tretí rok a nechystám sa to zmeniť. Aj keď si občas ponadávam kvôli veľkej zodpovednosti, tak môžem povedať, že to milujem.

Vieš nám niečo povedať bližšie k samotnému názvu? Správne predpokladám, že názov súvisí so slobodou?

Áno. Libertas je bohyňa slobody. Dlho som rozmýšľala nad názvom salónu.  Nič viac nevystihuje moju prácu a mňa samotnú ako sloboda, nezávislosť, žiadne predpísané pravidlá.

Nastal v tvojom živote moment, kedy si si naozaj uvedomila, že toto je tvoja cesta a tvoje miesto pre skutočnú sebarealizáciu?

V podstate som o tejto práci snívala od mala, cítim sa ňou naplnená a neviem si ani len predstaviť, že by som mala robiť niečo iné. Milujem pocit spokojných klientiek/klientov. Dáva mi veľmi veľa.

Čo je pre teba v živote najvyššou hodnotou?

Určíte to je pravda a láska. Prvá je u mňa pravda. Je to ta najväčšia sila, najväčšia moc. Nič nie je viac ako pravda. Podľa mňa je to ta najslabšia stránka, aj toho najsilnejšieho človeka. Čo sa tyká lásky. Myslím si, že bez lásky by človek nebol človekom. Je nádherný pocit byt milovaný. A čo je viac ako pravdivo milovať…?! Človek, ktorý to reálne prežíva, je pre mňa ten najčistejší a je mi vzorom.


Nič viac nevystihuje moju prácu a mňa samotnú ako sloboda, nezávislosť, žiadne predpísané pravidlá.


© Karel Richtr ©Frank Štabrila ©Vera Fox

Keď som ťa uvidel, tak mi napadlo, že tetovania sú asi tvojou veľkou vášňou. Ktoré z nich má pre teba najväčší význam?

Tetovania  pre mňa znamenajú veľmi veľa, sú súčasťou mňa samej. Tetujem sa už od 15tich. Neviem si, a ani nechcem predstaviť, že by som sa jedno ráno zobudila a všetko by mi to zmizlo. Každé jedno tetovanie milujem, aj keď nie každé je dokonalé. Keby som mala viac tiel, tak ich všetky celé potetujem. Celé to začalo tým, že som už ako malé dievča chodievala zo svojim otcom na sedenia, kde ho kamarát tetoval. Tam som si k tetovaniu vypestovala vášeň. Neviem povedať, ktoré z mojich tetovaní ma pre mňa najväčší význam, každý deň milujem iné najviac, asi podľa toho, ako sa zobudím.

Môžeš nám niečo povedať k Suicide Angels a čo pre teba fotenie v tomto projekte znamená?

Čo sa týka Suicide Angels. Tieto ženy sú nielen krásne, ale hlavne pomáhajú, kde je potrebné. Spolupráca s nimi ma veľmi baví. Fotenie si stále užívam, no hlavne som spoznala naozaj nie len krásne, ale aj úžasné ženy. Tato rodinka sa pekne rozrastá. Stále je anjelov viac a stále sa robia nové projekty, ktoré sú charitatívne zamerané. Napríklad pre rok 2017 sme s babami nafotili kalendár, z ktorého išli všetky peniažky pre chorého Matýska, a za jeden večer sa vyzbieralo 20 000 Kč. Takže ma teší, že to čo babi robia, ma naozaj zmysel. 

Vidno, že sa rada postavíš pred objektív. Na fotkách pôsobíš sebaisto a prirodzene. S tým trochu súvisí aj tvoje pôsobenie na internete. Čo ty a Instagram? Vyzerá to na celkom slušnú mániu. ☺

Instagram zbožňujem. Môžem povedať, že je to taká moja „malá úchylka“. Svoj profil  beriem v dnešnej dobe ako slušnú reklamu. Ľudia majú na očiach, čomu sa venuješ a je to dobrý spôsob ako nazbierať kontakty. Nachádzam na Instagrame veľa inšpirácie, čo sa tyká mojej práce. Obdivujem robotu kaderníkov z celého sveta a snažím sa načerpať z toho čo najviac sa dá. Samozrejme, na mojom Instagrame nesmú chýbať zvieratá. Tie by som vedela sledovať celé dni.

Tvoje slovo na záver (citát, myšlienka, posolstvo svetu,…)?

„Sme tým, čo sme robili a budeme tým, čo robíme teraz.“ (Buddha)

O projekte Suicide Angels sa dozvieš viac tu: https://www.facebook.com/Suicideangelsofficial/?fref=ts