PREMIÉRA PROJEKTU – HÁDES A PERSEFÓNA

Premiéra projektu Hádes a Persefona

Spolupráca a budovanie komunity sú pre nás v Sick Minded Cult zásadné piliere. Vždy sme vyhľadávali ľudí a skupiny, s ktorými zdieľame spoločný mindset. Kreatívne bytosti, ktoré sa na svet tiež pozerajú trochu „inak“, podobne ako my, realizujú sa vo svojich životoch, nezaháľajú a vytvárajú si svoju vlastnú realitu a priestor v tomto svete. 

Ako sme spoločne išli našou cestou a formovali Sick Minded, prichádzali nám takíto ľudia do cesty čoraz častejšie. Formovanie našej vlastnej značky oblečenia

Sick Minded Cult prešlo od prvých návrhov potlače umeleckých fotografii na tričko cez vlastnú grafiku a rozšírenie brandu o šiltovky, čiapky, módne doplnky a mikiny až po vlastné dizajny. Bola to potreba odlíšiť sa, vytvoriť vlastný rukopis, nielen v umeleckej a fotografickej tvorbe, ale aj v samotnej značke. Módna návrhárka Petra Hrončeková vystupujúca pod umeleckým menom Handmade Pepka tiež prišla do nášho sveta. Sledovala čo robíme, oslovila nás a nakoniec pre nás vytvorila dva vlastné návrhy, ktoré už sú k dispozícii pre vás aj na našom novom e-shope

© Mirka Sliacka Photography

Peťu sme pozvali ako hosťa aj na našu vernisáž organizovanú vo Zvolene. Po „turné“ Sick Minded, počas ktorého sme šli od Košíc až po Nitru to bolo práve naše rodné mesto, kde sme sa rozhodli prezentovať našu najnovšiu tvorbu. 

Vernisáž SMC sa konala v profesionálnom fotoštúdiu a tlačiarni fotografií, Divart. Divart zastrešuje služby pre fotografov aj bežných zákazníkov, ktorý hľadajú kvalitnú tlač vo Fine art kvalite. V ich priestoroch nájdete aj plne vybavené fotoštúdio pre portrétové, rodinné či svadobné fotenie. 

Celú akciu sme tentokrát „okorenili“ módnou prehliadkou. Na začiatku sa prezentovali naše najnovšie modely– dámsky crop top a štýlovú unisex mikinu, a potom aj legendárne veci zo série Pokoru Kurva. Následne prišli na rad prepracované a veľmi trendové kimoná z dielne Handmade Pepka. Unikátne dizajny vytvorené s dôrazom na trvácnosť a ekológiu zožali úspech. Viac o tvorbe Handmade Pepky sa dozvieš aj v tomto interview.

© Ivan Derka Photography

Po módnej prehliadke sme hostí pozvali na zhliadnutie nášho najnovšieho projektu Hádes a Persefona. Tak ako to už sme v Sick Minded naučení robiť, pracujeme s rôznymi rozmermi vnímania. Prezentácia projektu sa skladala z vystavených fotografii, ktoré sledujú líniu antického príbehu krásnej Persefony, ktorá sa nedobrovoľne stane ženou kráľa podsvetia Hádesa, vypovedaného našim vlastným jazykom a umeleckým rukopisom. Projekt spracovaný formou umeleckej fotografie nájdete TU.

© Ivan Derka Photography a © Mirka Sliacka Photography

Tento príbeh sme rozrozprávali okrem fotografií aj formou krátkeho art-ového filmu, ktorý sme pod réžiou nášho Martina Plokyho poctivo natáčali a tvorili na dvoch lokalitách stredného Slovenska a v ateliéri Beba Photography a následne v Divarte. Náš tím pri natáčaní doplnili ešte ďalší dvaja ľudia. Za kamerou to bol Henrich Juházs a pred objektívom Petra Ema Kelemenova. Celý projekt a jeho spracovanie odzrkadľuje aj naše zručnosti,  chuť a schopnosť posúvať sa nie len po formálnej, ale aj obsahovej stránke. Opäť sme padli do našich obľúbených temných vôd. Ohlasy návštevníkov boli viac než pozitívne. Ľuďom sa veľmi páčilo a to nás len motivuje opäť tvoriť a prinášať vám nové veci. 

Chceme sa týmto poďakovať všetkým zúčastneným a všetkým, ktorí nám či už pomohli s prácou na projekte, alebo s realizáciou samotnej vernisáže. A samozrejme, všetkým vám, fanúšikom. Ľuďom, ktorí si s nami užili tento, pre nás opäť neopakovateľný sobotňajší večer, aj tým, ktorí nás všetky tie roky podporujú.

Bez Vás by to nešlo. 

Za tím SMC

Ivan