Vernisáž Sick Minded v Košiciach


Košice. Metropola východu a svojho času Európske hlavné mesto kultúry. Práve sem sme sa vydali po minuloročnej šnúre úspešných vernisáži. Akcia sa konala v undergoundovom komunitnom centre s názvom Klub, kde sa okrem iného organizujú besedy, komunitné stretnutia, workshopy, premietania filmov a vernisáže.

Inštaláciu fotografii sme umiestnili do dvoch miestností na poschodí. Okrem single fotografii a projektov M.E.S.S.E.Loneliness sme vystavili aj niekoľko kúskov z chystajúceho sa nového projektu s názvom Demons. Jedna samostatná miestnosť bola nachystaná pre premietanie videoprojekcie a zároveň tu mal priestor aj DJ Good Mood, ktorý atmosféru vernisáže dotváral svojim setom.

Každá naša akcia je o spolupráci. Sme radi, že sme mohli našu tvorbu tentokrát prezentovať spoločne s fotografom Marekom Sujom. Marek sa sám nazýva pseudoumelcom, fotí na film a jeho tvorba je originálna, „špinavá“ a autentická. Jednoducho, umelecky blízka osoba a pohodový človek.

Ľudia si na vernisáži prišli na svoje. Veľmi dobré ohlasy zožala aj samotná videoprojekcia Sick Minded. Po akcii sme sa odobrali do nočných ulíc Košíc, kde sme si spravili afterku, na ktorú si nespomíname, no ani na ňu určite nezabudneme.

Chceme sa poďakovať Jánovi Gálikovi z priestoru Klub, Marekovi Sujovi, DJ Good Moodovi a Svetozárovi Janotovi, ktorí všetci prispeli k tomu, že sa Sick Minded ukázalo v Košiciach tak, ako sa patrí. Vernisáž sa skončila, avšak samotná výstava potrvá v priestoroch Klubu do 5.mája 2018. Ste srdečne vítaní.


 

O Klube sa dozvieš viac na https://www.facebook.com/klubkosice/DJ Good Mooda si môžeš vypočuť na  https://soundcloud.com/good-mood  a https://www.mixcloud.com/goodmood/Tvorbu Mareka Suju si môžeš pozrieť na  https://www.facebook.com/marek.sujang

Ivo

@Ivan Derka Photography