Fotili sme: THE WINGS OF DEMOCRACY

@Mirka Sliacka Photography


V dnešnom svete je umením byť schopný nie len sa pozerať, ale aj vidieť. Takto som úplnou náhodou na prechádzke s Bloomerom (labrador, aktér fotky The Wings of democracy) objavil výstižné street art dielo umelca R.P.. Zaujímavé veci si ťa jednoducho počkajú. Umenie je aj o schopnosti dať už raz vypovedanému obsahu novú formu. Rozhodli sme sa pri tomto street arte spraviť fotku, a použiť dielo R.P. ako základ pre naše vyjadrenie.
Deň, kedy sme sa vydali smerom k čističke a psiemu útulku pri Hrone pršalo a bola zatiahnutá obloha. Naše umenie je real! Hrýzol som do kusu surovej hovädziny, a popri tom som musel udržiavať Bloomerovú pozornosť na mne. Nebolo to ľahke, pretože neholduje surovému mäsu. Použili sa osvedčené piškóty. Každú som vždy musel držať v dlani pri mäse. Samozrejme, nerobilo sa to na jeden záber. Takže tých „ochutnávok“ bolo viacej. Jednoducho „Raw hovädzí steak -neskorý obed v prírode“.
Mirka vytvorila v rámci úprav fotku ako mozaiku. Pôvodný zámer bol vytvoriť celý záber ako street art. Keď sa na to avšak pozerám dnes, príde mi to ako obraz – a nosiť obraz na tričku, to už je niečo.

 

Následné fotenie samotného trička The Wings of Democracy možno po práve nazvať Sliačské Rockové fotenie. Víno, mäkké drogy, hudba a dobre naladená partia ľudí. Objekt nedostavanej nemocnice objavili ešte v minulosti Mirka s Maťom. V ten deň bola podľa ich rozprávania hmla a vskutku spooky atmosféra. Tento gigantický komplex, ktorý nikdy neslúžil svojmu pôvodnému účelu, sa zrazu vynoril ako koráb. Hľadali sme post-apo atmosféru – našli sme Sliač. Samo o sebe ide o silno pôsobiace prostredie – niekoľko poschodí s množstvom úzkych chodieb s „izbami“. Korózia, sklo a grafitti vyvolávajú občas stihomam aj za dňa. Jednoducho nádhera. Premiérová spolupráca s ľudmi dopadla na výbornú. To, že sme spolu zažili príjemné piatkové popoludie vidíš aj na fotkách.

The Wings of Democracy je na prvý pohľad anarchistický motív. Avšak, ja v tom vidím aj ďalší odkaz. Stačí, aby si sa pozrel bližšie. V akomkoľvek politickom systéme žerú najskor tí navrchu a až potom tí ostatní. A niekde tí ostatní nežerú vôbec. Má nám to povedať, že sa nemáme upínať k systému, aby nás spasil. Mali by sme hľadať samých seba a objavovať svoj skutočný potenciál. Nachádzať vieru v seba samého, tvoriť, žiť slobodne a naplno. Máme na to možnosti. To je odkaz Sick Minded.
Pozri sa na diela street art umelca a maliara R.P.. Tvorí fakt skvelé veci.
https://www.facebook.com/RpArtwork/?fref=ts
Ivo


@Mirka Sliacka Photography