Tattoo life Christmas edition


V Sick Minded robíme to, čo nám dáva zmysel.  To je jeden z dôvodov, prečo von nikdy nevypustíme niečo, za čím by sme si sami nestáli. Či už je to nový kúsok oblečenia v našom brande, nová fotografia, blog alebo video.  Naše pôsobenie nám za tie roky prinieslo do života  ďalších ľudí, ktorí sa tiež realizujú a robia zmysluplné veci.  Patrí k nim aj Erik Kovačič, ktorý prevádzkuje Spojár Kafé & Club v Banskej Štiavnici. V klube sme sa prvý krát predstavili už v septembri na vernisáži Sick Minded spoločne s kapelou Reconcern.

Tentokrát sa v klube Spojár konala akcia pod názvom Tattoo life Christmas edition, ktorej sme sa ako umelecký projekt a značka oblečenia zúčastnili aj my.  Na akcii sa predstavili  tatéri  z rôznych kútov Slovenska. Tetovali ľudí priamo v priestoroch klubu a vyzbierané peniaze, ktoré im boli za diela vyplatené, išli miestnej rodinke, ktorá to potrebuje. Za Zvolen sa zúčastnili tatéri Mima Šotkovská a Viktor Uhlík, s ktorým sme okrem iného robili aj rozhovor v rámci našej komunity, ktorý nájdeš tu a fotili sme ho v tričku Read Underground tu.


© Mirka Sliacka


Ľudia sa mohli dať tetovať, ale pokojne si aj dať upraviť frizúru – na to tu boli dvaja šikovný barberi. Zo streetwear značiek mali okrem nás zastúpenie ešte Colonia Corporation. No a čo by to bola za akcia bez skvelej kávy?  Áno, bol prítomný aj jeden veľmi šikovný barista Lukáš Kubíny, ktorý praží svoju vlastnú kávu illimité specialty coffee, ktorú na akcii ponúkal a môžeme povedať, že je naozaj skvelá.

Pri našom stánku sme si to celkom užívali. Zoznámili sme sa s veľa novými a zaujímavými ľuďmi ale aj podebatovali zo starými hommies. Ľudia nás podporili a nejeden človek odišiel s obľúbenou „pokorou“ na hlave, alebo s ďalšími našimi vecami. Okrem toho boli v klube vystavené naše umelecké fotografie od septembrovej vernisáže, a toto bol zároveň posledný večer, kedy ich tu ľudia mali možnosť na teraz vidieť. Zavesené na stenách skvelo dotvárali atmosféru celého podujatia.


© Mirka Sliacka


Celkovo sa jednalo a peknú akciu, ktorá splnila svoj účel. Ľudia podporili dobrú vec, odišli s peknou kérkou, prípadne s niečím novým od nekonvenčných značiek na sebe a s dobrou kávou vo vrecku. Na aftérke sa to všetko patrične oslávilo..

O ďalších akciách v Spojári sa dozvieš viac na https://sk-sk.facebook.com/spojarkafeklub

Kvalitnú a chutnú kávu od miestneho baristu kúpiš tu https://www.facebook.com/illimiteroasters/

 

Ivo