Ako sme navštívili Urban Market 2016 (Spring edition)

 Sick Minded prichádza s novou značkou oblečenia. Je to street móda, prostredníctvom ktorej prinášame umenie do každodenného života.   Inšpirujeme sa dianím v spoločnosti, ale hlavne dianím v nás samotných. V rámci rozšírenia svojich obzorov, načerpania kreatívnej energie a prieskumu trhu sme sa posledný májový víkend (27.-29. máj 2016) zúčastnili  podujatia Urban Market na fakulte Architektúry STU v Bratislave.


Urban Market je najvýraznejším a najväčším alternatívnym podujatím na Slovensku zameraným na prezentáciu súčasnej módy, kreatívnej – amatérskej ale aj profesionálnej – tvorby, dizajnu, streetartu a mladého umenia. Od roku 2010 sa na Urban Markete zúčastnilo veľa slovenských ale aj zahraničných módnych návrhárov, dizajnérov, handmade výrobcov a ich počet sa naďalej zväčšuje a škála sa rozširuje. (zdroj: http://urbanmarket.sk/info/)

Okrem kreatívnych ľudí, ktorý nám s veľkým nadšením rozprávali príbehy o tom ako ich značka vznikla a prečo ju vlastne založili (fotky viď nižšie), bol súčasťou akcie aj zaujímavý kultúrny program. V piatok a v sobotu sa návštevníkom predstavili hudobné skupiny Tammy And The Youniverse, Prešporskí Junáci, Tolstoys, Porn Bodies (CZ/UK) aWoodPack Brothers. V nedeľu koncerty vystriedali divadelné predstavenie pre deti.Piatkový aj sobotňajší večer bol ukončený afterparties v bratislavskom Nu Spirit clube. Tu je zopár interpretov: Max Bazowski a Queer Jane, Walter Schnitzelsson, Talkshow aFallgrapp. Purist a Bulp, Jimmy Pé (live) a Inkwall (live) a ešte mnohí ďalší.

Nasledujúca edícia pod názvom Urban Market 2016 (Summer editon) sa uskutoční 12.-13. augusta 2016 ako súčasť Grape festivalu v Piešťanoch. Tentokrát tam nebudeme chýbať. Uvedieme letnú kolekciu dámskeho a pánskeho oblečenia a predstavíme pripravovanú jesennú edíciu. Tešíme sa na vás.

Mirka