Marcel Vén & Egosurfer

Live set dvoch nezávislých multiinštrumentalistov, ktorý sa už veľa rokov hudobne stretávajú a prepájajú pričom obidvoch, tak ako hudba sama, ovplyvňuje jej spojenie s elektronikou, samplovaním a predovšetkým loopingom.

Jeho hudba je plná kontrastov, práce zo zvukovou atmosférou a hry na živé nástroje v spojení s novými elektronickými „hračkami“. Jeho žánrový záber je nepredvídateľný. Od jazzu, nujazzu, etna až po moderné elektronické štýly.

Záľubou mu je tiež spoznávanie a testovanie zvukoveho hardweru, syntetizátorov či softwéru, ktorého vyskúšal nespočetne..

Spolupracuje s veľkým množstvom ľudí , v štúdiu či na ulici, hrá všade..Z jeho posledných spoluprác sa nedá nespomenúť projekty :

Marcel Vén trio

Kapela hrajúca súčasný autorský inštrumentálny jazz, kombinujúci hranie na živých nástrojoch s elektronikou.

V hudbe Marcel Vén tria možno nájsť rozličné kontrasty od čisto akustických, až po husté elektronické pasáže a od meditatívnych až po tanečné miesta.

Marcel Vén – keys, ableton, wavedrum

Janko Lehotský – kontrabas

Alberto Herrera – flauta, vokály

Mikrodots

je invenčný hudobný projekt ktorý zoskupuje, hudobníkov s individuálnym prístupom k hudbe, čo sa spolu spája v zaujímavý fusion, ktorý by sa ťažko charakterizoval jedným žánrom. Môžeme však povedať, že sa tu spájajú prvky acid jazzu v podaní Marcela Véna, s drum and bass a dubstep rytmami v prevedení bubeníka Gábora Tokára a prevratným prejavom speváčky Nori Ibsenovej.

Marcel Vén – keyboards, wavedrum, ableton live

Gábor Tokár – drums

Nora Ibsenová – vocals

6 DIVAS

je projekt hudobníkov Maroša Hečka a Marcela Véna. Šiestim speváčkam vo veku od 20 do 40 rokov vytvorili dvanásť piesní na mieru. Piesne sú v slovenčine, emocionálne aj polohou korešpondujú s výrazom a charakterom hlasu speváčok.

Výsledkom je pozoruhodný, rozmanitý a pritom kompaktný album, ktorý nahrala partia vynikajúcich muzikantov: Marcel Buntaj (bicie), Martin Gašpar (kontrabas), Marcel Vén (piano a klávesy), Ľubo Burgr (husle), Roman Harvan (violončelo), Maroš Hečko (vokály), Vladimír Mikláš (giatara) a Remo Kákoni (trúbka).

A.M.O

Marcel je hlavným producentom albumu ROK NULA ktorý spolu s Moem produkoval nosnú časť cédečka !

EgoSurfer sa prechádza svetom , vníma ho a zaznamenáva. Pohybuje sa v žánrovej oblasti lyrizovanej elektroniky, kde s radosťou využíva množstvo dychových, strunových, bicích aj klávesových nástrojov. 

Táto Zvolenská postavička sa na hudobných pódiách pohybuje už od roku ‘96..

Letí Letí

Začínal s kapelou Letí Letí, v ktorej obsadzoval rolu saxofónistu, speváka a textára. Kapela v tých rokoch upútala svojím mladým vzhľadom a početnosťou. Bola to 7 členná banda cestujúca na koncerty vlakmi a odohrala koncerty aj na niekdajšom prvom festivale Slovenské alternatívne leto na Lúčkach i Ostblí. V tom roku taktiež zvíťazili na festivale Sliačske rockové leto , ktorý im umožnil nahrať v štúdiu 3 skladby.

Michal šarkaň – Gitara, Marek Cimbalista – Bass, Martin Ryboš – Alt Sax, Peter Tomek – Gitara, Ján Lihocký – klávesy, flauta, Ján Harušťák -Trubka, Róbert Onderík – Bicie.

Hŕŕ na ňe – v novšom šate

Po jej rozpade sa spolu s gitaristom na čas usídlili vo Zvolenskej skupine Hŕŕ na ňe, kde sa spolu s textárom , producentom a spevákom Ivanom Gálom začali formovať v zoskupenie EAT. EAT bola skupina kde sa prvý krát usídlil na bubeníckej stoličke. Bol asi rok 2002 a vďaka bubeníkovi a kapelníkovi Hŕŕ na ňe, Martinovi Kmeťovi, sa v kompozíciách začali objavovať elektronické podklady . Napriek množstvu skladieb, kapela EAT bola skôr formovaním niečoho dalšieho a ostala skôr garážovou kapelou.

Hŕŕ na ňe ! Začínali ako veľký fandovia českej alternatívy typu UŽ JSME DOMA, DUNAJ, a pod.

Cez koketovanie s gotikou a tanečnou scénou až po pure pop, ktorý si bez pýtania berie to najlepšie z 80 a 90tych rokov.

Pôvodná zostava :

Martin Kmeť – Bicie, Ivan Gál – Spev, klávesy, Pavol Bielik – bass, ján Ľupták – Gitara, Michal Dávid – Perkusie, Stano Chlebuš – Moog , Michal Šarkaň – husle , Martin Ryboš – Alt sax

EAT

Michal Šarkaň – Gitara , Martin Ryboš – Bicie, Comp , Ivo Gál – Spev , Synt , Pavol Snoha – Bass

Comp&Neros

COMP &

Martin Ryboš – programming, Bass, Gitara, Flauta, Sopran sax, Spev

Ondřej Daniš – bass, Klávesy, Spev

Katka Lahová – Spev, Klávesy

Róbert Onderík – conga , perkusie

Peter Kičák – Bicie

Juraj Stieranka – Husle

Ivan Gál – Texty

Malo za sebou vyše šesťdesiat vystúpení: Hodokvas 2007, predkapela Transglobal Underground 2007, Wilsonic, festival Download, festival Barbakan, festival Revište a mnohé ďalšie – väčšinou klubové – akcie na Slovensku.

Kapela hrala podľa ich slov: “Compromitujúci všežánrový multiinštrumentálny complot, ktorý complikované beaty compenzuje priezračnými compozíciami a večne hľadá compromis medzi živým hraním a strojovou necompromisnosťou compu v prospech compaktného celku.“

Šesťčlenná kapela hrala autorské kompozície simultánne dopĺňané elektronickými zvukmi, v ktorých sú badateľné vplyvy spájania rôznych hudobných nástrojov v štýloch ako jazz, latin, drum&bass, jungle alebo world music. Výsledkom je atmosfericky silná a dynamická hudba, ktorú mnohí z návštevníkov koncertov a poslucháčov označujú za filmovú.

Kapela Comp&Neros sa postupne okresávala až nakoniec ostala v trojčlennej zostave.

Ešte pred nasadením Katky Lahovej – klávesnice, v Comp&Neros pôsobil na klávesoch aj Marcel Vén. Vtedy sa začali aj vzájomné obojstranné spolupráce.

KUBIZ

V roku 2009 hosťoval v Bansko-Bystrickej kapele KUBIZ s ktorými odohral zopár koncertov a medzi nimi aj miniturné jedného z najvýznamnejších bassgitaristov sveta Steeva Clarka .

EDK FM LIVE

EDK Pohoda

EAR DRUM KRU“

V Bystrici sa mu zapáčilo a ďalšou kapelou, v ktorej pôsobil bola kapela EAR DRUM KRU. Tam zastával posty gitary, neskôr bicích a nakoniec flauty. Absolvoval s nimi veľa koncertov a jedným z nich bol aj koncert na Bažant Pohode 2013.  Podieľal sa na vzniku vydavateľstva http://groovelinerec.com/

Členovia: Majo Mikloško, Miro Guzma, Maťo Daubner, Peter „Hary“ Kolla, Good Mood, Bibiána Kontúrová, Maťo Ryboš, Michaela Šipeková

Egosurfer na Bandcamp

Egosurfer na Soundcloud

Egosurfer sa pod týmto menom začal formovať v roku 2013. Vtedy si vymyslel a nahral jednu kompletnú skladbu sám a zistil , že zaťažovať hudobníkov jeho vlastnou produkciou nie je ani potrebné ani chcené. Nahral skladbu Ohňostroj, ktorú poslal do Demovnice rádia FM a s úžasnými 53 hlasmi hitparádu vyhral!(http://www.demovnica.sk/archiv/67/)

Sprvu vystupoval sám obklopený nástrojmi a mašinami, no zistil, že bez živých bicích to nie je ono. Po nejakom čase pribral na pomoc bubeníka Petra Kičáka, s ktorým odohrali pár koncertov.

V Roku 2015 si vlastnoručne vyprodukoval, nahral a vydal album Azuro na ktorom sa nachádza 10 autorských piesní. V súčasnej dobe sa venuje produkovaniu iných hudobných projektov, improvizácii, programovaniu webov a potešenie mu robí výroba vlastných zvukových zariadení..