KULT

Moje umelecké meno je Ploky. Výtvarné umenie, Hip Hopová kultúra a hudba ma sprevádzajú celý môj život. V detstve a v dospievaní ma ovplyvnil metal a rocková hudba. Koncom 90-tych rokov som popri maľovaní graffiti, písal aj vlastné rapové texty a spolu so susedmi Dj Good Mood a Mc Schwung sme vytvorili “ obývačkový „, rapový projekt ARASHIT, ktorý je aj dnes považovaný za revolučný míľnik vo Zvolenskej undergroundovej scéne. V súčasnej dobe sa venujem samplovaniu hudby a produkovaniu prevažne inštrumentálneho Hip Hopu.  Tvorba je pre mňa život a život je tvorenie. A môj svet je Sick Minded.

Volám sa Mirka. Som fotografka a k tomu ešte romantická krehká duša. Fotografia je pre mňa iným svetom, kde sa možno dotknúť ľudskej duše. Fascinuje ma možnosť ukázať tie najskrytejšie pohnútky a pocity na kúsku potlačeného papiera. Moja bohatá fantázia dostala priestor na rozlet práve v projekte  Sick Minded. Zachytávam okamihy pádu, ocitnutie sa na dne, prežívanie depresie, smútku, bolesti a frustrácie z vlastného života a neschopnosti niečo zmeniť. Ocitnúť sa na dne je predsa normálne! Z dna sa dá najlepšie odraziť a začať znova. Keď sa pozeráte na moje fotky vidíte mňa. Nepýtajte sa ma o čom sú a čo som chcela vyjadriť len sa ticho pozerajte a uvidíte.

Volám sa Ivan. Umenie je pre mňa bránou úprimnosti k sebe samému.Je načiahnutou rukou, čírosť v tme. A cez obrazy všetkých mojich životov a svetov, ktoré sa vynárajú v mojom vnútri, objavujem svoju prirodzenosť. Je to niečo veľmi krehké a pominuteľné, a zároveň prebývajúce veky v jaskyniach mojej duše. Umenie nie je o hladaní pravdy. Umenie je o nachádzaní seba. Prijať seba s ľahkosťou jediného nádychu je slobodou. A niekde, pod nánosmi toho bahna, ktoré je všetkým tým, čim chcú aby som bol, pokojne sa prechádzam, strácajúci sa v hmle.